O výsledcích všech zkoušek a testů


17. června 2008, úterý

Název článku mluví za vše, tohle bude shrnutí všech mých přijímaček a podobných věcí... V sobotu jsem psala druhou část First Certificate of English (Reading, Writing, Use of English) a tuším, že jsem to nad těch 60% zvládla (hranice pro úspěšné složení).

Ve volných odpolednech po brigádě jsem se sice snažila zopakovat si ještě nějakou tu gramatiku a taky jsem za tímto účelem jela naposledy do jazykovky (a poté ještě na kofolu O:-), ale co naplat, na Áčko jsem to asi neudělala. Výsledky se však dozvím až prvního července, tak nač se tím teď zabývat.

Jsem přijatá. Na všechny ty obory a fakulty, kam jsem si v únoru dávala přihlášky. Napadá mě, že buď mám neskutečné štěstí, nebo ve mně vážně něco je. Už jen kvůli mému dalšímu studiu doufám v tu první možnost...

Jen pro zopakování: To, že jsem se dostala na Počítačovou grafiku a zpracování obrazu (FI MU) jsem se dozvěděla nejdřív, a tento obor byla taková moje záchrana (a nejspíš i omyl), protože jsem prostě věděla, že mě tam vezmou.
Na Žurnalistiku a enviromentální studia (FSS MU) jsem byla přijatá jako 2. v pořadí (109 přihlášených/27 přijatých) a na Žurnalistiku a mezinárodní vztahy (se stejným percentilem jako na žurnu a enviro...:-) jako 31. v pořadí (325/40).
No a, světě div se, zcela nečekaně jsem složila i oborový test na Teorie a dějiny filmu. Hranice pro úspěšné zvládnutí testu byla 55 bodů (já měla myslím přesně tolik:-), a pak, když jste splnili toto kritérium, už nerozhodovalo, jestli máte 55 nebo 100 bodů, ale brali vás podle percentilu v TSP, no a jelikož já jsem měla percentil 91,79, byla jsem nakonec přijatá na Žurnalistiku a Teorie a dějiny filmu jako 3. v pořadí.

And dreams become true - úspěšně jsem odmaturovala za vysněných 5 z 5, udělala jsem (s největší pravděpodobností) státnice z psaní na klávesnici a obchodní korespondence i First Certificate of English a dostala se na všechny školy.

A co dál? S největší pravděpodobností zvítězí studium na FSS dvou dvojoborových kombinací- Žurnalistika a mezinárodky a mezifakultně taky studim Žurnalistiky a filmu. Je sice pravda, že Mezinárodní vztahy jsou, soudě podle toho, že je tam nejtěžší se dostat, jedním z nejtěžších oborů na FSS, ale ten Film by tak náročný zase být neměl.

Je mi líto té informatiky, zvlášť když tam jde spolužačka, ale ona byla v matematice jednou z nejlepších ve třídě, kdežto já měla už se středoškolským učivem někdy problémy a navíc jsem z matematiky ani nematurovala, takže by to byl opravdu boj, který nevím, jestli bych vyhrála... Každopádně, teď už mi konečně začínají ty pravé prázdniny, bez učení a podobných věcí okolo, takže vzhůru do toho:-))


Zpět

RSS | Copyright by Iva Hromková