Můj první semestr


16. únor 2009, pondělí

Měsíc s měsícem se sešel a po mém prvním zkouškovém je tu druhý semestr na vysoké škole. Dojmy z toho prvního jsou různé. Ze začátku jsem samozřejmě byla neskutečně vylekaná a říkala si, že tohle v životě nezvládnu. Vždyť už jen napsat prostou zprávu do žurnalistiky byla pro mě neskutečná výzva. A co potom celá analýza filmu.

Nenaučila jsem se však jen, jak všechno odevzdávat na poslední chvíli. První semestr byl tak trochu o překonávání sama sebe a přesvědčování se, že to dokážu. A nový semestr je zase výzva - víc předmětů, víc zkoušek, víc ambicí a cílů. Vysoká škola však pro mě není jen o áčkách, béčkách, ale naštěstí ani o efkách. Kdo si ještě pořád myslí, že se honím za nejlepšími známkami nebo že tři dny nespím z toho, že mám za E, ten mě prostě nezná. Ten už mě dlouho nezná.

Není to tak, že bych nebyla ráda, když se podaří lepší známka, ale hrotit studijní průměr na dvou souběžných studiích není prostě pro mě možné. Kvůli tomu na vysokou nechodím. Víc než na přednášky se totiž těším na své kamarády. Na úžasné holky (a kluka;-) z Fakulty sociálních studií, na mé super spolupachatele z filmové vědy a ostatní nespolužáky. Bez večerů ve vinárně nebo hospod po přednáškách o filmu bych se prostě už nedokázala obejít. A rozhodně mi nejde o ten alkohol.

Tak se semestr se semestrem sešel, 60 kreditů je za mnou a dalších 67 přede mnou. A jestli tento semestr bude aspoň stejně tak dobrý jak ten předešlý, zkouškové o trochu míň hektické (první dva týdny jsem stíhala každý týden čtyři zkoušky...) a kamarádi nejen z FSS a FF se mnou pořád budou chtít chodit ven, ke štěstí mi už bude chybět jen jedna věc. Ale o té až příště.

Zpět

RSS | Copyright by Iva Hromková