Pohovor


22. června 2008, neděle

Ve středu jsem byla na svém prvním pohovoru v životě. Teda, teoreticky jsem absolvovala svoje první ústní přijímací řízení už loni, kdy jsem se ucházela o místo instruktorky na dětském táboře, což stejně nevyšlo, ale tehdy to byla spíš jen taková minutová konverzace. Jestli se dá teda konverzací nazvat něco, co začne "Dobrý den" a skončí vyfocením vašeho překvapeného obličeje.

Byl to pohovor kvůli jednomu místu recepční v Břeclavi, samozřejmě jen brigádně. Ještě před začátkem jsem se však musela hodinu a půl potloukat Břeclaví, protože vhodnější spoje z Prušánek si vzaly dovolenou (nejely a nikdy nebudou). A tak jsem si sedla u Dyje na lavičku a na hodinu se tak stala hlavním předmětem zájmu kolemjdoucích psů.

Pohovor se skládal z půlhodinového testu a pak pětiminutového pohovoru. Se mnou tam byli ještě čtyři vysokoškoláci (nebylo to tak těžké uhodnout, když se všichni bavili jen o zkouškách...). Takže jsem jako obvykle byla zase nejmladší... Půlhodinový test se skládal ze "všeobecných" otázek, jak mi bylo řečeno, ale sudoku ani výpočet aritmetického průměru jsem vážně nečekala. A pak taky, stydím se, ale v tom, co jsou bílkoviny a co sacharidy, jsem měla vždycky hokej.

Nejvtipnější část ale bylo napsání obchodního dopisu v angličtině podle zadání. Bohužel na to, jak se řekne anglicky "jednosměrné palety" a "vystavení faktury", jsem ve škole nejspíš chyběla... Po testu následoval krátký osobní pohovor, při kterém jsem myslím i mohla zanechat nějaký letmý dojem inteligence, bohužel to nevyšlo a i když ta milá paní říkala, že se do dvou dnů určitě ozve, už jsou to čtyři dny a pořád nic.

Zpět

RSS | Copyright by Iva Hromková