O prvním květnu a jiných strastech

1. květen 2008, čtvrtek

A máme za sebou krásný první máj, neboli českou obdobu Valentýna (teda aspoň pro mě). A i když se mi poslední léta nějak nedaří ocitávat se pod rozkvetlou třešní (ale můžu si za to sama, jelikož právě v květnu a následně i v červnu se u mě dostavuje neodbytná touha něco měnit a něco opouštět, a protože letos nemám koho, tak jsem opustila aspoň svoje blond a dá se říci že i dlouhé vlasy a změnila se na krátkovlasou brunetku), tak se tento první květen, jako další věci v poslední době, velmi vydařil...

Teď nemluvím o dopoledni tohoto dne, kdy jsem se už po třetí pokoušela zdolat hranici 90 percentil v testu OSP a zůstala zase jen u toho pokusu, soudě podle mých pocitů těsně potom a po zděšeném zjištění, že hned po příkazu: "Odložte svá pera, " jsem si našla první chybu... Není jak mně:-) Ale pojďme k odpoledni, které jsem strávila se sestrami a dalšími známými na Dni lidových řemesel v Moravské Nové Vsi. První dvě hodiny byly sice zabité, ale pak se na pódiu začal připravovat vojenský soubor Ondráš a o zábavu bylo postaráno.

Největší dojem na mě ale udělala skupina Děda Mládek Ilegal Band, která hrála po Ondrášovi a musím říct, že i když bych na jejich koncert nikdy nešla, tohle byla naprosto skvělá šou. Nebudu popisovat, jak moc jsme se sestrama řádily pod pódiem, ale ty písničky co hrály fakt stály za to, hlavně ty, které byly upravené do jazz-raggae stylu. A samozřejmě špatná nebyla ani následná návštěva sklepu jednoho kamaráda...O:-)

Jinak mám teď fůru práce, za dva týdny maturuju, a i když stále ještě nevím, kdy přesně tuto zkoušku dospělosti budu skládat (prostě OA Hodonín), ostatní termíny mám už stanovené... V pondělí dělám praktickou zkoušku z účetnictví a obchodní korespondence, takže kdyby vaše palce neměly co dělat... No a v pátek jedu do Brna dělat TSP, což v praxi znamená, že nebudu moct být na dni, na který se těším už od prváku, - posledním zvoněním...

Život je boj a člověk si prostě musí ujasnit priority:-) Proto teď jdu opět (a konečně) účtovat a myslím, že mě nebude mrzet, že v pondělí budu účtovat nejspíš naposledy v životě...:-) Jo a nevíte náhodou, jak je to s tou výjimkou? Myslím, proč se píše výjimka a ne vyjímka? Jakože přece to není vyjmenované slovo a ani předpona vy-, vý-, nebo že by? Nebo je to zase nějaká výjimka:-)?? Včera v hospodě ne a ne na to přijít...:-))

Zpět

RSS | Copyright by Iva Hromková