Viděl jsem Bonda, nového Bonda!

Přepsáno z blogu ENimEN... trefné a vtipné.

A potřeboval bych větší než malé množství útěchy...

Skutečnost, že v novém filmu s Jamesem (proboha, proč word slovo „Jamesem" přepisuje na „Jakešem"? Copak není rok 2008?) Bondem se agent 007 nevyspí s hlavní bond girl, ani jednou neřekne: „Jmenuji se Bond, James Bond" a v letadle vypije šest nějakých podivných drinků, aniž by znal jejich složení, je opravdu na pováženou.

Kamarád kačena, největší fanoušek Bonda, jakého znám, mi už na tyto témata poslal několik velmi názorově vyhraněných sms, plných nepříliš diplomatický termínů typu „Co to kurva má bejt" nebo „Já si z toho asi naseru do voka".

Mne samotného především krajně znepokojila úvodní scéna, kde 007 ujíždí ve svém aston martin a pronásleduje jej skupina nehodných v několika černých alfách romeo (zatím vše v pořádku). Jenže na rovinkách začnou alfy romeo aston martin dohánět a dokonce se jej snaží i předjet. Chápu, že se ve filmech s Bondem dějí věci, které jsou mírně řečeno velmi nepravděpodobné, ale proboha, aby alfa romeo předjížděla při honičce aston martin?

To by se snad nestalo ani v nejbláznivějším scifi filmu. To je jako kdybych já fandil spartě a ještě nosil slipy!

Zoufale mi tam chyběly i Bondovy suché hlášky, kterými tak hezky perlil například Bond Pierce Brosnana. Bez humoru a v úvodu zmíněných tradičních bonzovských atributů je totiž Quantum od Solace jen zdařile natočeným akčním filmem. Nic proti akčním filmům, ale od Bonda jsme přeci vždycky chtěli něco víc, než jen zabít pár stovek lidí, vyhodit do povětří několik městských částí a zdemolovat roční produkci několika automobilek.

Pominuli-li skutečnost, že už jsem se smířil s tím, že je James blonďák (proč ho nemohl hrát Hugh Jackman nebo alespoň Clive Owen, když už si nevzpomněli na Pavla Zedníčka?), smířit se odmítám s tím, že agent s povolením zabíjet tváří celou dobu nanejvýš drsně a zcela ztratil onen ironický úsměv (zhruba tak, jak se smějete, když jste právě viděli domácí porno rodičů třídního učitele), díky kterému jsme věděli, že vlastně ty všechny nesmysli, co se v těch filmech dějí, nemáme brát tak úplně vážně.

Kdybych to měl nějak objektivně zhodnotit, tak mi nový bond přijde jako Dáda Patrasová bez žížaly Jůlie. Tedy něco, co bysme nechtěli vidět ani v těch nejčernějších snech.

Zpět

RSS | Copyright by Iva Hromková